Vrh "O" - 22. 10. 2010
6 štěňat - 4 psi a 2 fenky

Otec: ICH. El Cid z Ochoze
*19.9.2005

Váha: 60 kg
HD 1/0, ED0/0, OCD neg.
Výstavy: Český junioršampion, šampion a granšampion
Šampion Polska, Slovenska a Rakouska, Německa, Maďarska
INTERŠAMPION
Evropský vítěz, Národní vítěz, Klubový vítěz, BIS, V3 na Jub.klub.výstavě ve Švýcarsku i na Svět.výstavě
35CAC,9CACIB, 2Národ.vítěze, 4x CAC(SSV), 12BOB, Klub.vítez ČR,Rumunska a Německa
(dále viz Cidovy výstavy)
Zkoušky: ZZO, ZOP, ZPU1

El Cid je v současné době náš výstavně nejúspěšnější pes - samec a co pamatujeme, tak v podstatě i historicky nejúspěšnější. Jeho kouzlem je, že se u něj snoubí nejen exterier nádherného, statného berňáka, ale i úžasná veselá povaha. Je velmi milý, jeho projevy jsou radostné a je i vidět, jaký mají naprosto úžasný vztah se svojí paničkou Martinou.
Ceníme si ho i pro jeho úspěchy v kynologii, kdy má složené tři zkoušky a může tak být představitelem dokonalého berňáka - svým prapůvodem - pracovního psa. Bohužel, tato úžasná stránka je dnes u našich mazlíčků v řadě případů opomíjena.
Jsme moc rádií, že tomu tak není u budoucího taťky našeho velmi očekávaného vrhu O.El Cid a jeho potomci - fotogalerie

Matka: Chelsea Queen Elsa

Bonitace: chovná
DKK(HD) -A/A, (0/0), DLK(ED) - 0/0, OCD-neg.
Výstavy: výborná

Chelsinka je momentálně nejmladší fenkou v reprodukčním věku v naší smečce. Tato štěňátka budou její druhá.
Pevně věříme, že jako maminka dá štěňátkům do vínku vitalitu svojí prababičky a babičky, které se obě dožily nádherného věku (13 a 11 let) ale i maminky Aidy, která bez problémů odchovala ve svých 7 letech svůj pátý vrh a ještě díky tomu opět "omládla".
Věříme, že bude Chelsinka pokračovat v té vitální a "do života se hrnoucí" liniii našeho chovu se vším, co k tomu patří (tj. také s bezproblémovým pářením, zabřezáváním a přirozenými porody).
Chlesinka je exterierově velmi krásná a kompaktní fenečka. Má kohoutkovou výšku 58 cm. Jejím asi hlavním exterierovým nedostatkem je vesele (
vysoko) nesený ocas za běhu i v chůzi. Tento (pro život velmi drobný) nedostatek je pro ni handicapem možnosti ještě lepších výsledků na výstavách.
Ocenění výborná však obdržela již několikrát od více rozhodčích. Povahově je Chelsinka pohodová a veselá fenka, beroucí život s nadhledem a radostí.


25. 12. 2010
Vrh "O" - všechna štěňátka se rozjela do svých nových domovů

Přinášíme malou fotogalerii - odjezdové fotografie všech štěňátek.

FOTOGALERIE ZDE
18. 12. 2010
Vrh "O" - 8 týdnů - Ounnie, Obi-Wann, Orestes

Polovina štěňátek už je ve svých nových super rodinách.
Orfhlaith se rozjela s novými páníčky do Hranic na Moravě
Oberon bude bydlet u Staré Boleslavi
Orlando Bloom (Gordi) se usalaší přímo v Praze
V "rodném hnízdě" zůstala ještě tři štěňátka, která si dnes krásně zařádila na sněhových hromadách a vyměňovala si zkušenosti se svými staršími kamarády - naší smečkou :-)
Ve fotogalerii jsou Ounnie, Obi-Wann a Orestes. Všichni se do Štědrého dne také rozjedou do nových rodin.

FOTOGALERIE ZDE

12. 12. 2010
Vrh "O" - je nám 7.týdnů

Čas letí jako voda .... a najednou je nám 7 týdnů a jsme připraveni na cestu do nových rodin.
U štěňátek proběhla kontrola vrhu poradkyní chovu z Klubu švýcarských sal. psů. Kontrola dopadla velice dobře, všechna štěňátka jsou standardní - a to je důležité. Máme z nich opravdu velkou radost.
Závěrečné hodnocení vrhu: vrh 6 štěňat - velmi pěkný, vyrovnaný, silné kostry, dobré váhy, 2x menší kýla, varlata v pořádku, oči dobrých tvarů i zbarvení, výše nesené ocasy.
Hned v sobotu si to jedna holčička - Orfhlaith a jeden kluk - Orlando Bloom zamířili do svých nových domovů. Přejeme jim nádherný a šťastný život v nových rodinách a spoustu společné legrace a vzájemné lásky.

FOTOGALERIE ZDE

05. 12. 2010
Vrh "O" - bylo nám 6. týdnů

Našim miláčkům bylo 6 týdnů. Dnes si užila tetování, očkování a prima návštěvu, která nám pomohla s fotečkami.
Štěňátka se rozhodla, že jim začnou růst nožičky. Takže máme takové malé "nohatce" s velkýma hlavama :-)) Dnes si užila velké události. Po poledni přijel pan veterinář, který je označil tetováním a naočkoval, aby nechytla žádnou nákazu. Potom přijeli naši prima kamarádi - rodina Hronova a moc nám pomohli s focením, protože jedna panička leží v posteli (úraz nohy na sněhu) a druhá je od pátku do neděle ve Welsu na DUO CACIB.
Děkujeme moc za pomoc s pořízením fotografií a přinášíme malou fotogalerii - JE NÁM 6 TÝDNŮ.
tab

FOTOGALERIE ZDE

29. 11. 2010
Vrh "O" - sněhová nadílka

Tak ještě před tou vánoční přišla jiná nadílka - sněhová.
Štěňátka se do něj vydala nejprve váhavě, ale pak se jim ve sněhu zalíbilo. Teď spinkají v teple..... ovšem slíbila jsem jim, že si ještě půjdou
do sněhu zařádit


FOTOGALERIE ZDE

27. 11. 2010
Vrh "O" - 5. týdnů ........ a opět jsmě měli prima návštěvu.

Štěňátkům bylo 5 týdnů a den, když se na ně opět přijela podívat panička od jejich tatínka El Cida - Martina s kamarádkou.
Štěňátka jsou neskutečně nadšená, když přijede nějaká návštěva. Ke každému se bezhlavě vrhají a chtějí mazlínkovat a hladit a samozřejmě návštěvníka pořádně "ochutnat" na kterékoliv části těla nebo se spokojí i částí jeho oblečení :-).
Budeme moc rádi, když se s námi podělíte o několik momentek - prozatím.

FOTOGALERIE ZDE

21. 11. 2010
Vrh "O" - 4. týdny - Měli jsme návštěvu

Štěňátkům jsou čtyři týdny a dva dny. Přestěhovala se z malé porodny do venkovního zatepleného velkého zděného kotce, u kterého je i malé zázemí pro návštěvy (posezení, vaření kávičky atd.) a vše uzavřeno velkými vraty proti zimě. Jakmile bude lepší počasí a štěňátka si "venku" lépe zvyknou, budou mít ještě rozběh ve svém vlastním výběhu, kde budou v úzkém styku s našimi ostatními velkými psy.
Na štěňátka se přijela podívat návštěva - budoucí rodina jednoho z kluků - Orlanda Blooma. Štěňátka byla nadšená, řádila, mazlila se, okusovala - prostě už ta správná, rozdováděná štěňátka. Dělají nám velkou radost. V kotci jsou velké zahřívací lampy, takže fotečky nejsou moc kvalitní, ale přesto se rádi o ně podělíme.

FOTOGALERIE ZDE

VELKÉ FOCENÍ  -  3,5 TÝDNE
Štěňátkům je 3,5 týdne a měla prima návštěvu - majitelku jejich tatínka El Cida z Ochoze - Martinu. Při té příležitosti jsme udělali spousty fotografií a rádi se podělíme o obrázky našich štěňátek, která se čím dále, tím více začínají podobat psům a ne myšičkám. Tak se pojďte podívat s námi.............

FOTOGALERIE JEDNOTLIVCŮ

FOTOGALERIE - momentky z porodní bedny
12. 11. 2010
Vrh "O" - 3. týdny - PŘEDSTAVUJEME SE

Štěňátkům jsou tři týdny. Už se začínají spolu pěkně prát, zjišťovat, kdo má navrch a kdo z nich se nechá od druhého zlobit. Již výborně vnímají, začíná je zajímat okolní svět.
Maminka Chelsinka je ještě vzorně krmí a na přilepšenou dostávají kvalitní mleté hovězí maso, které jim moc a moc chutná. Všichni už mají pěkné zoubky a maminku nepříjemně při kojení koušou.
Holčičky mají již svoje jména, kluci je budou mít po tomto víkendu (13. - 14. 11.), kdy se na ně přijedou podívat nové rodiny a vyberou si toho svého favorita. I když, podle telefonátů a korespondence, už většinou každý má tu svoji "srdcovku". Vybírat podle vnitřního hlasu a srdíčka je to nejlepší, jak k výběru štěňátka přistupovat.

FOTOGALERIE ZDE

07. 11. 2010
Přinášíme video, jak si naši drobečkové pochutnávali na čerstvém hovězím masíčku. Přišli mu na chutť během pár vteřin.
05. 11. 2010
Vrh "O" - 14. den - momentky


Prckové se mají čile k světu a nedá nám to, se nepodělit o nové fotografie. Jednotlivě je budeme fotit ve 3 týdnech, to už na nich bude vidět více.
Přinášíme fotogalerii, jak pěkně odpočívají a rádi se o fotografie podělíme.

FOTOGALERIE ZDE


FOTOGALERIE
01. 11. 2010
Vrh "O" - 11. den - momentky


Štěňátkům je 11 dní a mají se čile k světu. Očíčka už naznačují, že se budou brzy otvírat a pomalu se připravovat na koukání na tento náš svět. Nožičky se snaží pomalu zvedat a zjišťovat, že mají i jinou funkci, než pumpovat z maminky mlíčko.
Přinášíme zatím jenom několik momentek štěňátek z dnešního dne. Včera jsme se večer vrátili 5 denního pobytu na výcvikovém a relaxačním víkendu s pejsky. Podrobné fotečky jednoltivých štěňátek přineseme co nejdříve.

FOTOGALERIE ZDE


FOTOGALERIE
24. 10. 2010
Vrh "O" - ŠTĚŇÁTKA DRUHÝ DEN ŽIVOTA


Štěňátka baští mlíčko od maminky Chelsinky od rána do večera a od večera do rána. Mají pěkně naducaná bříška a mají se pěkně k světu. Přinášíme novou fotogalerii jednotlivých štěňátek i celé party sourozenců u maminky - druhý den po narození.
Budeme rádi, když se s námi podělíte o dojmy z našich krásných malých kuličkek.

FOTOGALERIE ZDE


FOTOGALERIE
22. 10. 2010
Vrh "O" - ŠTĚŇÁTKA SE NARODILA !!!!!     máme 4 pejsky a 2 fenky


Chelsinka nás opravdu překvapila. Během 3,5 hodiny přivedla na svět 6 nádherných - bezchybně zbarvených štěňátek. Máme 4 psí kluky a 2 psí holčičky. Všechna měla úžasné porodní váhy ... uvedeny níže v tabulce.
Mají se velmi čile k sfvětu a neustále si plní bříška maminčiným mlékem.

FOTOGALERIE ZDE


PRVNÍ FOTO Z PORODU
21. 9. 2010
Vrh "O" - ULTRAZVUK -   MŮŽEME SE TĚŠIT NA ŠTĚŇÁTKA !!!


Přinášíme opět velmi radostnou zprávičku - Chelsinka se Sidem čekají štěňátka.
Byli jsme dnes na ultrazvukovém vyšetření ve Veterinární klinice ve Slaném ........ a viděli jsme několik velmi živých kuliček.
Takže - štěňátka tam jsou a mají se k světu.
Nezbývá nám, než se těšit za měsíc na miminka a pečovat o budoucí maminku.
Rádi se podělíme o fotografie z ultrazvukového vyšetření.

21. - 22. 8. 2010
Vrh "O" - úspěšné krytí


Přinášíme radostnou zprávičku - máme nakryto !!!
S naší Chelsinkou jsme se tentokráte vydali do domovských "luhů a hájů" za nádherným ženichem .... a sice za tím největším fešákem, který momentálně v Čechách je. Jeho výčet titulů je úctyhodný. Dvojnásobný nejkrásnější švýcarský sal. pes na klubové výstavě, Evropský vítěz 2009, Interšampion a držitel mnoha dalších a dalších ocenění - ICH., CH., El Cid z Ochoze.

V malebné krajině Orlických hor nás velmi srdečně přivítala rodina Štěpánových a Sidečkovi se nevěsta moc líbila. Jelikož měla ideální hladinu progesteronu v krvi (těsně po ovulaci), neváhal ani na vteřinu. Chelsinka se také nenechala moc dobývat, tak nezbývá, než se těšit na výsledky UV vyšetření a být ve šťastném očekávání malých tříbarevných kuliček.

 

Rodokmen (Pedigree) vrhu:                                               Otec: ICH. El Cid z Ochoze

EARL MAXIMILLIAN
Off Sofie´s Pride


NHSB:2212990
HD B ,ED 0
Interšampion
Ch. Nizozemí, Lucemb.

3xRes.CACIB,4xBOB

ADO 7,3

TRISTAN von Bernerliebe
HD A ,ED 0/0
Interšampion
Ch.- Bel, Niz, Fr, Luc
10 living

ORRY vom Vieräugler
HD A,ED 0/0
Interšampion
Ch.VDH, Nem, Bel, Fr, Niz./AOD 9+

IntCh. PILATUS ,HD A
IntCh.MARUSHA v. Vieräugler ,HD A

YUTTA-LORA v.h.Hausmatt
HD B

DONNALD von Gammenhal ,HD A
LORA v.d.Hausmatt ,HD C

LOTJE MAARTJE v.h.Bloemenven
HD C
ADO 10

IWAN v.h.Eeser Woud
HD A,Ch.Niz.
Ch. PASCHA v. Gabiar
FLEUR v.h.Eeser Woud
HEIDY KELLY v.h.Bloemenven
HD B
KUNO v.Schöneggschwand
BRENDI v.h.Bloemenven

ICH. MOLLY z Gemerské Polomy

SK-SKJ/SPKP 2053  

(CMKU/BSP/2745/-020204) HD A ,ED 0
Interšampion
Ch.ČR,SK
GRAND Ch. SK
3xBOB,Národní vítěz
Stř.+vých.evrop.vít.
Nejlepší fena pl.,CACA
AOD 5

MAGNUS Herletta´s
HD 0/0, ED 0
MET 10808/98
DKK 02934/98
AOD 5+

UNIQUE Sennetta´s
18834 S/B/HV 95 A2
Ch. KASSIUS Sennetta´s
Ch. NOA-NOA Sennetta´s
BIJOU Herletta´s
11792/95 S/B/HV 96 B1,PL1
Ch. VITALDI Tertzo´s
Ch. ODINE Herlettaś

FANNY z Gemerské Polomy

SPKP 1056/2000
HD B ,ED 0,OCD 0
Interšampion
Ch.SK,PL.,klub.CH.
AOD 7

DINGO Wekerlei-Nagymedve
Jr.Ch.-H,A,Ch-H,2xCACIB,11xBOB
HD 0/1 ,ED 0/0 , AOD 5+
Ch. IWAN v.d.Holderstockhöhe
INKA v.Aemmitau ,4xCACIB

BRENDA z Gemerské Polomy
HD A, ED 0
Interšampion
Ch.SK,CZ,PL / AOD 10+

IntCh.KORMOS Wekerlei-Nagymedve  HD A,ED 0 / AOD 11

IntCh.JASANKA z Gandlyho dvora
HD A,ED 0 / AOD 9.5

Matka: Chelsea Queen Elsa

CH.  Kalif von Wiesmadern
VDH-SSV/BS43443, ÖHZB/BS 2740
HD-frei, ED-1
CH. A., 3xCACIB, 2xr.CACIB
BOB, CAC VDH, Jugendbester
(*6.9.1999)                     (L-9)
Aladdin v. d. Rosalienquelle
ÖHZB/BS 1590
HD-F, ED-0                                (AOD-7)
RH-FLB, RH-FLA, RH-LA
r.CACIB, CACA, r.CACA
Egon von Schwyzerhof
ÖHZB/BS 969, HD-0/0, BGH1    (AOD-9)
 
Kuno v. Schöneggschwand    (AOD-8)
Perla von Nesselacker
Ghina von Enterach
ÖHZB/BS 590, HD-0/0, ED-0/0; BGH2 (8)
Isidor von Sankt Konrad          (AOD-8,7)
Daniela von Aicherhof             (AOD-10,6)
Bahra von Wiesmadern        
ÖHZB/BS 2328                         (AOD-8)
HD-V, ED-0
Robin Hood von Vindonissa
ÖHZB/BS 1085;   HD-F                 (AOD-12)
Janis vom Bärnerhof               (AOD-10)
Michele von der Hausmatt
Wanja von Wiesmadern
ÖHZB/BS 1766,  HD-F, ED-0/0   (AOD-7)
Domino v. Dörfli                        (AOD-10)
Manja von Wiesmadern          (AOD-10)

Aida Queen Elsa
CMKU/BSP/
DKK 0/1, DLK 0/0                       (L-8)

2x CAC,2x r.CAC.

ICH. Yörg von der Holderstckhöhe
SSV-BS 31467
HD-frei, ED-0                               (AOD-8)
ICH., CH. VDH, CH., G., A.
Qaey van de Klaverhoeve

HD- V                                                 (AOD-8)
Pascha vom Gabiar                 (AOD-5)
DKK 0/0, ED 1/1
Lotti van´t Ballaershof
HD - V
Perle von der Holderstockhöhe
HD V                                                 (AOD-8,7)
Bundesjugendsieger
Amor vom Königsberg, HD-F     (AOD-12)
ICH., Ch. VDH, Ch. Něm., Ch. Rak.
Jacky v. d. Holderstockhöhe
HD-V                                               (AOD-9,6)

Ambra z Milešovské salaše
CMKU/BSP/1606/99
DKK 1/1, DLK 0/0                       (AOD -11)
4x CAC, 6x r.CAC. výborná

Little Norway´s Saxo
HD A/A, ED 0/0                               (AOD-8)
CACIB, 4x BOB, Český junioršampion, CAC, 3x R.CAC
Lystoften´s Gonzo-B.
LP 1, LP 2, PH
Little Norway´s Luna
93 B1
Ariela Bakaon
CMKU/BSP/985/97 DKK 0/0
                                                           (L-12)
Lorbas von der Wassermühle
HD-A, ED-0, OCD-frei                (AOD-10,5)      
Conny Dartei
KSSP/BS//597, DKK A/A,           (AOD-10)


jméno a č. zápisu
barva stužky
pohlaví
por.váha
v- gr.
váha 10.
den v kg.
váha 3.t.
v kg.
váha 4.t.
v kg.
váha 5.t.
v kg.
váha 6.t.
v kg.
váha 7.t.
v kg.
váha 7.t.
v kg
.
DKK (HD)
dysplazie
FOTO
GALERIE
výstavy
poznámka
Orestes
bez mašličky
**
500g
1,29
2,63
3,82
5,30
5,75
6,85
9,30
 
-
-
 
Orlando Bloom
bez mašličky
o**
630g
1,32
2,80
4,26
5,70
6,25
7,78
10,30
 
-
výborný s pořadím-
Orfhlaith
bez mašličky
**
580g
1,31
2,41
3,30
4,50
5,45
6,45
xx
 
-
-
 
Obi-Wann
tm. hnědá
o**
580g
1,46
2,70
3,90
5,10
6,00
7,70
10,00
 
-
-
 
Oberon
bílá
o**
620g
1,45
2,80
3,91
5,13
-5,75
7,20
9,30
 
-
-
 
Ounnie
růžová
**
590g
1,31
2,62
3,72
5,12
5,80
6,80
8,70
 
-
výborná 1, VT-
 
** - štěně je zamluveno
++ - štěně je volné

 
 


Přijímáme závazné záznamy na štěňátka z toho vrhu